Визага берүү

Кыргыз Республикасына кош келиңиздер! Эл аралык жогорку медицина мектебине кабыл алынышыңыз менен куттуктайбыз! Биздин сайттан визалардын түрлөрү, категориялары, мөөнөттөрү жана виза алуу же жаңыртуу тартиби жана каттоосу жөнүндө бардык керектүү маалыматтарды таба аласыз.

Эгерде сиз учурда Кыргыз Республикасынын чегинен тышкары жакта жүрсөңүз же студенттик виза статусу боюнча Кыргыз Республикасында болсоңуз, анда Эл аралык кызматташтык борборуна кайрылыңыз (Бишкек шаарынын Интергельпо көчөсү 1Ф, борбордук кампус кеңсеси). Ошондой эле кошумча кеңеш алуу үчүн: icc@ism.edu.kg электрондук почта дареги менен байланышыңыз же +996 702237090 (Whats App) телефону аркылуу кайрылыңыз.

Кыргызстанга кирүү визасына ээ болгон студенттер же чет элдик кызматкерлер чет өлкөлүк өнөктөштөр менен кызматташуу секторуна (ism.bonafide@gmail.com) же өлкөнүн расмий өкүлдөрү менен байланышса болот.

ЭЛЕКТРОНДУК КИРҮҮ ВИЗАСЫНА КАНТИП ӨТҮНҮШ КЕРЕК

Сиздин өлкөңүздүн расмий өкүлүнө чакыруу каты, жарактуу паспорт жана сүрөт менен камсыз кылуу керек. Сураныч, түстүү, туура сканерленген документтерди JPEG форматында жөнөтүңүз:

1. Паспорт (бир жылдан кем эмес жарактуу);

2. Сүрөт ак фондо жана ак фон менен айкалышпаган ак түстөгү эмес кийимде болушу керек; (көлөмү 60 кб ашык болушу керек).

ВИЗАНЫ ОФЛАЙН КАНТИП АЛУУГА БОЛОТ

Сиз камсыз кылышыңыз керек:

1. Паспорт (бир жылдан кем эмес жарактуу);

2. Толтурулган виза анкетасынын 1 көчүрмөсү;

3. Ак түстөгү ак түстө айкалышпаган, ак эмес түстөгү 3х4 см өлчөмүндөгү 2 сүрөт;

4. Келишимдин 1 нускасы (ЭАЖММ менен студенттин ортосундагы келишим);

5. Окуу акысы төлөнгөндүгү жөнүндө маалымкат (сиздин агенттен);

6. Жашагандыгы тууралуу жатакананын башкаруучусунан маалымкат;

- Эгерде сиз ижарага алынган батирде/үйдө турсаңыз, төмөнкү документтерди көрсөтүңүз:

1. Жашаган жери боюнча убактылуу каттоого менчик ээсинин нотариалдык күбөлөндүрүлгөн макулдугу;

2. Батирдин/үйдүн техникалык паспортунун мукабасынын көчүрмөсү;

3.Батирдин/үйдүн ээсинин паспортунун көчүрмөсү.

УБАКЫТ

Визаны узартуу үчүн, учурдагы визаңыздын мөөнөтү аяктаганга чейин 30 күндөн кечиктирбестен кайрылышыңыз керек.

БИЛҮҮ МААНИЛҮҮ!

Виза алуу үчүн документтерге коюлган талаптарды так сактоо (фотосүрөттөрдүн көлөмү жана сапаты, анкетаны туура жана окула тургандай толтуруу, окуу акысын төлөө) сиздин виза боюнча кайрылууну оң жана өз убагында кароого өбөлгө түзөт.

ОНЛАЙН ВИЗА АЛУУГА КАНТИП КАЙРЫЛУУГА БОЛОТ

Төмөндө талап кылынган документтердин тизмеси келтирилген:

Сураныч, түстүү, туура сканерленген документтерди JPEG форматында, visa.documents@ism.edu.kg электрондук дарегине жөнөтүүнү суранабыз.

• Толтурулган анкета (аны толтургандан кийин ѳтүнмѳ катары басып чыгарууга жана сканерлөөгө же анкетага басууга болот);
  • Паспорт (бир жылдан кем эмес жарактуу);
  • Учурдагы виза;
  • Сүрөт ак фондо жана ак түстө айкалышпаган ак түстөгү эмес кийимде болушу керек; (көлөмү 60 кб ашык болушу керек);
  • Төлөө жөнүндө квитанция.

Виза алгандан кийин, сиз Кыргыз Республикасына келгендигиңизди каттатышыңыз керек

EDUCATIONAL ADVISOR PVT LTD студенттери үчүн: Визаны узартуу акысын окуу акысы менен кошо Educational Advisor PVT LTD эсебине төлөшүңүз керек. Банктын реквизиттери жөнүндө көбүрөөк маалымат алуу үчүн, агентке кайрылыңыз;

ISM EDUTECH PVT LTD студенттери үчүн: Визаны узартуу төлөмүн төмөнкү сайтка кайрылуу керек https://rzp.io/l/IHSMVISAFEE

ВИЗАЛАРДЫН ТҮРЛӨРҮ

• 6 айга бир жолу кирүү;
  • 6 айга көп жолу кирүү визасы;
  • 1 жылга бир жолу кирүү;
  • 1 жылга көп жолу кирүү.
  • чыгуу визасы (шашылыш кетүү же мөөнөтүнөн мурда чыгаруу үчүн);

Көңүл буруңуз:

• Паспорттун жарактуулук мөөнөтүнө;
  • Келишимдин иштөө мөөнөтүнө.

ВИЗАНЫН УЗАРТЫЛЫШЫ - ПАСПОРТ ЖАНА КЕЛИШИМДИН МӨӨНӨТҮНӨ ЫЛАЙЫК БЕРИЛЕТ!!